20 березня учні 5-А та 5-Б класів відвідали виставку Олени Медведєвої “Креативна книга”, яка відбулась у музеї Уласа Самчука. Унікальність виставки в тому, що подібних видань в Україні більше немає.

Член Національної спілки письменників України, майстер народної творчості Олена Медведєва вишила повні тексти «Євангелія від Івана», «Євангелія від Марка», «Євангелія від Луки», «Євангелія від Матвія», розмір сторінок - 60х42 см. Кожна книга має палітурки, обтягнуті шкірою, і виставлена у спеціальному дерев’яному футлярі, оздобленому художньою різьбою.

IMG-02

Раніше Олена вишила «Кобзар» Тараса Шевченка 1840 року видання (формат 36,5х26 см), збірки поезій Івана Франка «Народна пісня», Ліни Костенко «Я мальву поцілую у щоку», Адама Міцкевича «Ода молодості» (розмір 60х42см).

Окрім відомих вишиваних фоліантів є в письменниці-майстрині книга бурштинова, є солом’яна, бісерна, мереживна, різьблена на дереві, а ще фетрова, гербарна, вербова, шкіряна. Ще книга-будинок і книга-криниця, праска-казка і книга-млин…

Учні НВК №26 були дуже задоволені екскурсією і спілкуванням з такою талановитою особистістю. Школярі ще довго не припиняли обговорювати побачене. Цей творчий комплекс книг є великим художньо-мистецьким зразком, який гідний на своє продовження , поширення та наслідування сучасним і наступними молодими поколіннями.

IMG-05

IMG-03