Ви тут: НОВИНИ
^Нагору
14 березня учні 9-В класу Рівненського ліцею №26 відвідали міський центр зайнятості. Щороку перед девʼятикласниками стоїть проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить те, як складеться життя потім. Чи продовжувати навчання у 10 класі чи вже обирати професію? Вибір професії є одним із найважливішим рішень у житті людини. Як же її обрати, на що звернути увагу, щоб не розчаруватися? Кожен із девʼятикласників уже ставить собі запитання: що я вмію робити? що я хочу робити? Мрія і реальність – як їх поєднати? Надійним помічником у цій ситуації стала міська державна служба зайнятості. Тут школярі отримали інформацію про актуальний ринок праці та як зорієнтуватися у світі сучасних професій. Вони дізналися, що, щоб розібратися у собі, треба відповісти на три критерії: хочу…, можу…, треба….Раціональне співвідношення цих трьох категорій зробить вибір професії більш вдалим. Також пройшли тестування на визначення своїх нахилів і здібностей відповідно до типу професії, результати якого для декого стали несподіваністю. Але це тільки мотивує пізнавати себе і світ.Головне, щоб людина займалася улюбленою справою, яка відповідає її здібностям. У цьому запорука успіху!
У середу учні 5-В класу відвідали Станцію юних натуралістів. Вони побували у різних локаціях. Завдяки чудовим гідам діти дізнались про історію заснування станції, відвідали живий куточок з різними екзотичними тваринами, навіть потримали у руках. Також ознайомились з бджільництвом та декоративними голубами і побували в оранжереї з красивими декоративними квітами та рослинами. Щиро вдячні працівникам за теплу атмосферу та цікаву інформацію! Діти отримали безліч позитивних емоцій та вражень!
Психологічною службою ліцею 26 проведено просвітницькі заняття зі здобувачами освіти (7-10 класи) на тему «Навіщо підліткам ПВК «Редан»?». Разом з учнями розглянули чинники приєднання підлітків до певних молодіжних субкультур, проблеми, з якими стикаються підлітки під час війни та з’ясували чим же небезпечна ПВК «Редан», як попередити подібну небезпеку та безпечно спілкуватися у мережі інтернет.
14 березня у Рівненському ліцеї №26 для учнів 5-6 класів відбулася інформаційна лінійка, яка була присвячена Дню українського добровольця. Під час заходу ми з дітьми пригадали про добровольців- козаків; добровольців, що приймали участь у Першій та Другій світових війнах. Особливо актуальна інформація про сучасних українських добровольців, які відстоюють нашу незалежність та територіальну цілісність.
Булінг (від англ. Bully — хуліган, залякувати) – форма психічного насильства у вигляді бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи тощо.
З метою попередження жорстокого ставлення та агресивної поведінки психологічною службою проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Булінг. Стоп агресії». Здобувачів освіти ознайомили з поняттям «булінг» та його формами, усвідомили різницю між сваркою, конфліктом та булінгом та обговорили план дій, які необхідно виконувати, коли діти стають свідками булінгу.
Психологічною службою Рівненського ліцею 26 проведено заняття з елементами тренінгу «Вибір професії, або задача з багатьма невідомими». Учні мали змогу визначити ступінь вираження нахилу до певного типу професій. Також поспілкувалися зі здобувачами освіти про те, чи варто дозволяти гендерним стереотипам обмежувати можливості людей у досягненні того, що вони бажають та підвели підсумки, переглядаючи відео «Майстерність не має статі».
Сьогодні учні 7-Г та 7-В класів Рівненського ліцею 26 відвідали старовинний музей- аптека. Вже понад два роки у Рівному працює аптека-музей по вулиці Соборній, 187. Унікальність закладу в тому, що це і музей і діюча аптека водночас.У закладі старовинні меблі та своя аптечна лабораторія. Серед пам’яток – 100-літній касовий апарат, за допомогою якого не лише фіксували продаж препаратів, а й вели облік пацієнтів і відкривали кредити. Є тут скриня і стілець фармацевта, колби, мензурки, ваги та ступки. Також ми робили самі крем, це дуже чудовий п роцес. Пропоную всім відвідати цей музей.
28 лютого відзначається День Зубної феї. На ранковій зустрічі першокласники прослухали аудіо казку " Намистинка і зубна фея" та завітали на гостини у стоматологічний кабінет. Дітлахів зустрів дитячий лікар-стоматолог Сергій Вікторович.
Під час екскурсії учні побачили стоматологічне обладнання та сучасне лікувальне крісло.
Школярі отримали інформацію про правильний догляд за зубами, здорове харчування та важливість своєчасного звернення до зубного лікаря.
27 лютого - Всесвітній день полярного ведмедя. В укритті для першокласників була проведена інформаційна хвилинка про білого хижака. Під час великої перерви учні переглянули відео та намалювали володаря Арктики.
Мова зникає не тому, що її не вчать інші,
а тому, що нею не говорять ті, хто її знає.
Хосе-Марія Арце
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Але для нашого ліцею воно вже стало традиційним.
Рідна мова - це історія народу, його світогляд, світобудова, його культура, інструмент збереження й розвитку інтелектуальних і духовних скарбів кожної нації. Події сьогодення стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця.
Тому 21 лютого у ліцеї було проведено ряд заходів під гаслом «Відчуй смак української мови». Учителі-філологи разом зі школярами у кожному класі провели цікаві інформаційні пʼятихвилинки «Українська унікальна!» про розвиток української мови та її багатство, у кожному кабінеті організували виставку «Вчи українську». Учні 5 класів взяли участь у мовознавчому квесті «Мовна веселка». Щоб віддати шану своїй рідній мові, обдаровані школярі 6-9 класів прочитали власні поезії про Україну, рідну мову, створили мініпроєкти «Мова - серце нації», взяли участь у рекламній акції «Ти те, що ти читаєш», де діти поділилися відгуками про прочитану улюблену книгу. Учні 9-11 класів створили відеорекламу «Обирай українську!», були учасниками веб-екскурсії «Розшукуємо модну книгу». Щоб познайомити учнів із українським книгосвітом, у фоє школи бібліотекарем ліцею та вчителями була проведена презентація сучасних книг, які позитивно впливають на естетичні смаки дітей.
Українська мова стала оберегом, символом єдності, маркером ідентичності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу.
24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.На онлайн-уроці української мови дев'ятикласники висловилися, як цей рік змінив кожного з нас. Війна показує, що немає замалої допомоги та вкладу в перемогу. Всі — від дорослих чоловіків та жінок до підлітків та малечі — допомагають на тому фронті, на якому можуть принести користь. І все це має великий вплив у всіх сферах — воєнній, гуманітарній і психологічній. Ми побачили, як український народ продемонстрував світові приклад мужності, стійкості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.
Підлітки дійшли до висновку, що хочуть підтримувати ЗСУ, допомагати армії, робити все необхідне, аби наблизити перемогу та мир у країні. Україна обов'язково переможе ворога й відновить територіальну цінність! Доєднуймося до загальнонаціональної молитви за Батьківщину.
Сьогодні, в День рідної мови у Рівненському ліцеї 26 відбулася особлива подія - до нас завітали артисти Рівненської обласної філармонії з тематичною програмою! Це було незабутнє дійство.
Ми дуже вдячні артистам філармонії за їх професіоналізм та майстерність. Вони змогли передати нам не тільки музику, але й глибокий зміст та емоції. Це була чудова нагода для школярів поглибити свої знання про нашу мову та культуру, адже такі заходи надають учням можливість знайомитися зі світом мистецтва. Дякуємо усім, хто долучився до організації цієї захоплюючої програми!