^Нагору

774081
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
За весь час
168
494
1109
774081

Ваш IP: 3.238.72.180
Сьогодні: 08-12-2022

Банери

Цілодобова лінія психологічної підтримки “Між нами”, Львівський міський центр соціальних служб. Телефон 0800307305 Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні

 

Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО “Голоси дітей”. Гаряча лінія для дітей(08.00 — 22.00 0960392258 0991985795 0635581282

 

Гаряча лінія НУО “Людина в біді” Безкоштовні психологічні консультації(24/7): 0800210160

 

Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 — 20.00 Телефон у Польщі +48733115296. Вайбер, телеграм: (067)-718-99-66 (063)-7210463, (066)-219-09-73

 

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискрімінації ГО “Ла Страда-Україна”

Цілодобово, Тел. 0800-500-335(зі стаціонарних) або 0800-116-123(з мобільних). Дзвінки безкоштовні, анонімні, конфіденційні. Електронні канали консультування: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; ТelegramNHL116123; Messenger-lastradaukraine; Skypelastrada-ukraine

 

Програма СЕТА Безкоштовна психологічна допомога для українців, що постраждали від війни(дорослі та діти від 12 років):

·       0682832098 Вайбер

·       0661474317 Телеграм

     Щосереди з 15.00 до 17.00 (за попереднім записом)

     Двері психологічної служби відкриті для всіх, хто потребує щоб вислухали або послухати інших, запитати чи поділитися...

     Також можна звернутися за індивідуальною консультацією до психологічної служби.

     Для інформації! Група підтримки — це спеціально створене місце, де можна конфіденційно поділитися з іншими власними переживаннями та побачити свою ситуацію іншими очима.

     Разом — ми сила!

     Віримо, що все буде добре!

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) на 2020/2021 навчальний рік переглянути

1. Турбуємось про себе і намагаємось не починати роботу без ресурсу. Якщо нам не вистачить сил витримати погляд дитини, наповнений болем, її запитання, реакцію – це посилить її стан занепокоєння та безпорадності.                   

2. Наше завдання – створити безпечний простір, у якому б дитина відчула близькість – “я з тобою”. Ідеться про простір із чітко структурованими правилами та межами контакту.           

3. Якщо ви не маєте досвіду роботи з емоційним реагуванням на почуття та емоції, починати роботу можна буде лише у співпраці з психологом.  Цю роботу можна буде проводити лише після фази стабілізації – зміцнення та відчуття безпеки.

4. Не можна використовувати в іграх чи під час занять метафори, образи літаків тощо. Це може травмувати дітей, які були під обстрілами. У роботі спираємося на метафори та образи дому, землі, веселки, води. ️Навіть образ неба зараз не даватиме дітям стійкості – для багатьох це джерело небезпеки. Будь ласка, зважайте на це, плануючи свої зустрічі з учнями.                 

5. Якщо в роботі плануєте створювати щось із частин, наприклад кубиків, пам’ятайте: якщо деталі руйнуватимуться, це може нагадувати дітям зруйнований будинок. Діти самі можуть обрати таку гру – тоді для них це буде помічне. До того ж будьте уважні до звуків, що використовуються в супроводі.                     

6. Не пропонуйте дітям жодних образів воєнної техніки. Приймається лише той варіант, коли вони самі хочуть намалювати, виліпити чи обговорити це.Натомість працюйте над образами сили та стійкості й частіше просіть дитину намалювати, зобразити те, що є її силою.

7. Пам’ятайте, що ми проводимо зустрічі для того, щоби дати дітям стабільність у теперішній реальності, відволікати їх і розважати цікавими фактами, захопливими розповідями. Війну, танки, вибухи вони бачать у новинах. Вони чують про це від батьків, рідних і близьких. Уявіть, що ви працюєте з дитиною з Харкова, яка сидить у бомбосховищі. Усі розмови про війну для неї зараз – додаткове травмування. Будь ласка, зважайте на це.       

8. Для дитини, яка пережила втрату, втратила близьких або будинок, абсолютно неприпустимі слова на кшталт “час лікує”, “у всьому є й хороший бік”, “подивися, який тут є хороший варіант для тебе”. Ці слова некоректні та неетичні. Дітям важливо почути: “Те, що ти пережив – жахлива трагедія, це жахливо й так шкода, що тобі довелося через це пройти. Я захоплююсь твоїми мужністю та силою. Попри таке горе, ти справляєшся, як справжній герой. Я дуже хочу тебе обійняти та захистити”.

9. Якщо дитина починає говорити, що б вона не говорила, ми її слухаємо й не перебиваємо! Киваємо, підтримуємо й наприкінці робимо акцент на тому, що навіть слухати – це дуже важко. Далі можна сказати: “Але я бачу, який ти сильний і як ти справляєшся”.

 

Детальніше: Самодопомога в умовах стресу

Булінг у школі. Корисні поради

Перше і головне правило: у гострій стресовій ситуації не слід приймати ніяких рішень!!!

Антистресове дихання – головна складова психосоматичної рівноваги

Повільно зробіть глибокий вдих через ніс (рахуйте до 3-х), затримайте дихання (рахуйте до 3-х), після чого зробіть через ніс видих (рахуйте до 3-х), затримайте дихання (рахуйте до 3-х).

Повторіть декілька разів. Постарайтеся уявити собі, що з кожним глибоким вдихом і тривалим видихом ви звільняєтеся від стресового напруження.

Зробіть невеликий масаж

Щоб зберегти енергію, масажуйте по 30 секунд точки, які знаходяться під носом, між бровами, під нижньою губою і в центрі долоні.

Розрядіть емоції

Спробуйте виговоритися   комусь до кінця. Після того, як людина      виговориться, її збудження знижується і вона може усвідомити свої помилки або прийняти правильне рішення.

Прибирання будинку або робочого місця теж допомагає зняти стрес, адже дає своєрідний психологічний ефект - зовнішній порядок і організованість людина несвідомо переносить на власне життя.

Ароматерапія

Запахи сильно пов'язані з емоційною пам'яттю. Тому дуже корисно мати під рукою аромат, що асоціюється з пережитими хвилинами сильного щастя, захоплення, блаженства. Вдихайте його частіше, це допоможе зберегти гарний настрій.

Фізична активність

Одним із чинників стресу за сучасних умов є гіподинамія (зниження рухової активності) 

Корисні вправи: оздоровчий біг, активна ходьба, плавання, а також вправи на розтягування м'язів, вправи на розвиток гнучкості опорно-рухового апарату.

Навіть 30-секундна пробіжка вгору і вниз, наприклад по сходах, посилює прилив кисню до кори головного мозку, яка відповідає за наше емоційне самопочуття.

Змийте конфлікти і стреси

Справитися з емоційним негативом допомагає 15-хвилинний душ. Проточна вода «змиває» накопичену в організмі «від’ємну» енергію.

Хвилина на роздуми

Знайдіть можливість залишитися вдома одному, щоб упорядкувати думки. Увімкніть улюблену музику, дістаньте з холодильника улюблені ласощі, влаштуйтеся в улюбленому кріслі. Подумайте, чого б вам хотілося найбільше, і запишіть бажання на папері. Вид чіткого плану допоможе визначитися з подальшими діями.

Хоча б раз на тиждень займайтеся тим, що вам нібито не можна (трішки поруште дієту,  потіште себе чимось смачненьким,  ляжте спати раніше, ніж заплановано).

Ефективний антистресовий допінг - смачна їжа

Поповнюють запас вітамінів і мінеральних речовин, необхідних організму в стресовому стані та діють не гірше антидепресантів такі продукти, як: шоколад, банани, морозиво, молоко, салат, шпинат, капуста, паприка.

Не забувайте кожного дня говорити ласкаві слова близькій та дорогій для вас людині

Не сумнівайтесь, що  він(вона) відповість вам тим самим. У нашому суворому світі одне усвідомлення того, що вас хтось любить,  може захистити від важких емоційних зривів.

 

ПРАВИЛА

з особистісної організації і саморегуляції часом

n  Повторювані справи намагайтеся робити в той самий час

n  Схожі справи поєднуйте у блоки

n  Починайте з найбільш складних справ

n  Вносьте у роботу розмаїтість, переключайтеся з одного виду діяльності на інший

n  Змінюйте місце і способи роботи

n  Плануйте перерви на відпочинок

n  Говоріть "ні" тим, хто забирає у вас час

n  Підтримуйте порядок на робочому місці

n  Використовуйте правило "Один документ - один раз у руки"

n  Намагайтеся одержати задоволення від кожної хвилини власного життя і задоволення від того, що ви робите

n  Не витрачайте час на марні переживання і почуття провини

n  Обідайте легко, щоб підвищити працездатність у пообідні години

n  У вихідні дні відпочивайте і не думайте про роботу

n  Постійно ставте собі питання: "Як зараз можна витратити час з найбільшою користю?"

 

 

 

Сам собі психолог

·      Живіть під гаслом: «Все, що відбувається, -  на краще»

·      Не «пережовуйте» подумки конфлікти (усвідомте їх причину)

·      Не ігноруйте перші симптоми втоми

·      Робіть «тайм - аути»

·      Візьміть за правило довше і частіше спілкуватися з людьми, які вам приємні

·      Будьте гнучкими в оцінці інших людей

·      Визначайте короткотривалі і довготривалі цілі

·      Тренуйте навички саморегуляції

·      Підтримуйте гарну спортивну форму

·      Пам’ятайте про свої позитивні якості

·      В усьому, що ви робите, намагайтеся знайти позитив

·      Пробачайте собі помилки

·      Визнавайте свої помилки

·      Зберігайте позитивну точку зору

·      Ставтеся до себе добре

·     Відмовтеся від балаканини, пліток, скарг (це підриває вашу цілісність і особисту силу)

·     Пам’ятайте, що ви недосконалі – і це прекрасно

·     Визнайте і прийміть себе таким, яким ви є, – унікальним

 

Психологічна служба Рівненського НВК №26

Психологічний порадник

«Засоби профілактики емоційного вигорання педагога»

Якщо ви вдало оберете роботу і вкладете в неї свою душу, то щастя саме вас знайде

К. Ушинський

 

 

НВК №26 © 2022