Ви тут: ПОЧАТКОВА ШКОЛА
^Нагору
"Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…», - писав Панас Мирний. І це справді так. За допомогою мови можна розвеселити, підтримати, навчити, любити...
До Дня української писемності та мови в 3-Г класі було проведено ранкове коло на тему: "Мову рідну ми вітаєм, її любимо і знаєм".
Учні класу ознайомилися з історією цього свята, послухали казку про українську мову, відгадали загадки про розділові знаки, послухали пісню нашою чудовою мовою. Цікавим і повчальним завданням було з'єднання частин у прислів' ях. Кожен зміг описати, яка наша мова за допомогою прийому "Гронування". А також ми створили розгортку у книзі, де кожен змін продовжити думку: "Я вивчаю українську мову, щоб...".
Любіть, шануйте і бережіть рідну мову - вона наш генетичний код.
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Мир - головна цінність для будь-якої людини. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба в нашій країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.
З нагоди Дня миру, у 3-Г класі, було проведено ранкове коло на тему: «Голуби миру, прилітайте в Україну». Учні ознайомилися з історією цього свята, емблемою миру та її значенням. Доповнили розповідь змістовне відео та пісня «Нам треба мир». Кожен зміг написати та озвучити власні асоціації до слова «мир». Також ми не оминули теми значення цього свята для України. Символічними голубами, що летять в сторону макету України, ми показали своє прагнення жити в мирній країні. Адже, найбільше щастя для кожної людини – це мир.
В учнів 1 - А класу відбулася ранкова зустріч на тему «Найдзвінкіше слово рідне», яка була присвячена Дню української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.
Діти дізналися про історію виникнення цього свята, а саме про Нестора Літописця - першого українського історика, видатного письменника та мислителя, від якого і починається відлік писемної української мови. Їм було цікаво дізнатися, який шлях подолали наші друзі - літери по дорозі до "Букваря", створення "Абетки", якою чарівною є наша рідна мова...
Учні дружно попрацювали, склали прислів'я та квітку "Усна народна творчість". А головне - всі переконалися, що добрі слова змінюють світ і стосунки між людьми. Першокласники розфарбували слова ввічливості , зробили їх кольоровими та ще красивішими. А для батьків зробили красиву виставку своїх робіт та незабутні фото…
Детальніше: Ранкова зустріч на тему «Найдзвінкіше слово рідне»
22 жовтня комфортабельним автобусом учні 1 – А класу разом із батьками здійснили свою першу виїзну екскурсію пам’ятними місцями Рівненської області.
Діти побували в одному із найстаріших замків України - Дубенському. Уважно слухали розповідь екскурсовода і мріяли зустріти привида у підземеллі палацу кн. Острозьких. Учні відвідали Краєзнавчий музей і ознайомились із унікальними музейними експонатами палацу кн. Любомирських. Із великим захопленням відвідали незвичайну кімнату «Королівство кривих дзеркал» і весело посміялись із своїх відображень. Справжнім дивом та ізюминкою екскурсії стало відвідання експозиції «Історія знарядь тортур та покарань»…було трішки страшно, але і дуже цікаво…
Після екскурсії діти мали змогу прогулятись територією, купити сувеніри і зробити цікаві фото на згадку про Дубенський замок. Нині він є окрасою краю та одним із семи чудес замків України
Втомлені, але щасливі повернулись додому із мріями про наступну подорож …
Детальніше: Перша виїзна екскурсія пам’ятними місцями Рівненської області
21 вересня відзначають «День миру». 2 – А клас у цей день виготовив листівки, присвячені цій подіі. Школярі у цей день виразили мріі про мир на планеті та злагоду серед людей.